Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący jednośladem, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Nisku. Natomiast kierujący volvo oprócz mandatu, otrzymał 15 punktów.
W poniedziałek (10 października) po godz. 20, policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek kierujący jednośladem, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Na rowerzystę policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych. Kilka godzin wcześniej, w miejscowości Sójkowa w gminie Jeżowe, kierujący osobowym volvo, oprócz tego, że naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, to przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 26 km/h. Za popełnione wykroczenia, 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 1400 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości, podobnie jak i kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, może mieć tragiczne skutki. Nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.