Czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce doprowadziła do zatrzymania dwóch rowerów, które próbował wywieźć z Polski obywatel Ukrainy.
Do zdarzenia doszło 7 grudnia w przejściu granicznym w Medyce, gdzie do kontroli zgłosił się 50-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował dostawczakiem. Wewnątrz wypełnionej bagażami przestrzeni ładunkowej znajdowały się m.in. dwa rowery elektryczne marki Falter.

- Specjaliści ze Straży Granicznej zweryfikowali legalność ich pochodzenia. W wyniku konsultacji z niemieckimi służbami ustalono, że rowery niespełna 2 tygodnie temu zostały skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymane jednoślady o szacunkowej wartości 20 tys. zł wrócą do właścicieli - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.


Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstwa, w tym samochody osobowe, naczepy, cysterny, motocykle, przyczepy campingowe, maszyny budowlane, a także rowery, których w tym roku ujawniono już sześć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.