Posłuchaj:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Łotysza poszukiwanego przez zagraniczne służby. Mężczyzna handlował lekami o działaniu narkotycznym. Grozi mu do 8 lat więzienia.
29 grudnia w Nakle (pow. przemyski) patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej renault na czeskich numerach rejestracyjnych. Jednym z pasażerów podróżujących samochodem był 33-letni obywatel Łotwy. W trakcie kontroli dokumentów mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Władze Łotwy wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) oraz czerwoną notę Interpolu. Cudzoziemiec był poszukiwany za posługiwanie się fałszywymi receptami na leki o działaniu psychotropowym i odurzającym oraz handel nielegalnie uzyskanymi preparatami.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 330 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.