Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu obywatelowi Indii, który posłużył się sfałszowanym dokumentem.
W czwartek po godz. 17, na terenie miejscowości Harasiuki, policjanci niżańskiego ruchu drogowego realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Podczas tych działań, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki BMW. Podczas sprawdzeń w systemie okazało się, że kierujący, 32-letni obywatel Indii, nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Mimo to, mężczyzna okazał blankiet prawa jazdy, który na pierwszy rzut oka, nie wzbudzał żadnych podejrzeń.

Jednak uwagę mundurowych przykuł brak wyczuwalnego uwypuklenia w miejscu nazwiska oraz inny szczegół przy numerze pesel. Mężczyzna, na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu, wyjaśnił, że egzamin teoretyczny, jak i praktyczny na prawo jazdy, zdał w jednej ze szkół na terenie małopolski, a uzyskany dokument został wysłany do niego pocztą.

Policjanci zabezpieczyli prawo jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że o sfałszowaniu dokumentu świadczyły szczegóły widoczne pod światłem ultrafioletowym. Kierowca bmw został przesłuchany na okoliczność tego zdarzenia.

Za użycie sfałszowanego dokumentu jako autentyczny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.