Łańcucką komendę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Spotkanie z funkcjonariuszami było kolejnym krokiem w kierunku ich przyszłej, być może policyjnej kariery.
Podczas wczorajszego spotkania licealiści z klasy I o profilu policyjnym mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, zapoznania się z specyfiką służby i uzyskaniem praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Spotkanie z uczniami poprowadził asp. Wojciech Gruca - oficer prasowy łańcuckiej komendy. Na wstępie funkcjonariusz zapoznał uczniów ze strukturą organizacyjną Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz omówił zadania poszczególnych wydziałów. Licealiści z zaciekawianiem słuchali o specyfice policyjnej służby oraz pracy poszczególnych funkcjonariuszy. Uczestnikom spotkania wyświetlono również filmy dotyczący budowy nowej siedziby łańcuckiej komendy oraz promujący policyjną służbę: "Policja dzisiaj".

Po prelekcji młodzież miała możliwość zadania nurtujących pytań oraz przyjrzenia się z bliska policyjnemu wyposażeniu w tym środkom: łączności, przymusu bezpośredniego oraz ochrony indywidualnej. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwości przymierzenia policyjnego umundurowania i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Być może dla kilku z nich taka wizyta w łańcuckiej komendzie okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.