Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie od momentu utworzenia nowego wydziału mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.
Od stycznia tego roku funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali już kilka osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

W miniony piątek policjanci tego wydziału zatrzymali 29-latka, poszukiwanego dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Mężczyzna ponad roku ukrywał się przed organami ścigania. Ma na swoim koncie m.in. liczne kradzieże jakich dopuścił się na terenie naszego województwa, jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroków sądu. Za popełnione przestępstwa mężczyzna najbliższe 7 lat spędzi w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze prowadzą swoje działania nie tylko na terenie Podkarpacia, ale także całego kraju. Dzień wcześniej wspólnie z kryminalnymi z Mielca, na terenie budowy szpitala w Łodzi, zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Za 42-latkiem wydany był list gończy przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Odpowiedzialności nie uniknie również 32-latek, za którym przeworski sąd wydał list gończy za przestępstwo tworzenia fałszywych dokumentów oraz podrabianie dokumentów. 16 lutego br., mężczyzna został zatrzymany na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Przykory w województwie mazowieckim, gdzie ukrywał się od kilku miesięcy.

W połowie lutego funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, zatrzymali na terenie Krakowa 69-letniego mężczyznę poszukiwanego przez rzeszowski sąd. Przez dwa lata ukrywał się na terenie naszego kraju, średnio zmieniając miejsce swojego zamieszkania co dwa miesiące. Kolejnym był 50-latak, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Szczytnie i Warszawie. 7 lutego br., rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Sanoka, zatrzymali mężczyznę w Piasecznie, w momencie, kiedy wyjeżdżał samochodem z posesji, na której się ukrywał. Obaj trafili do zakładów karnych.

Miał przy sobie narkotyki, był poszukiwany listem gończym
Sukcesem zakończyła się także współpraca policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego jarosławskiej komendy. Zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn m.in. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 30-latek został zatrzymany pod koniec stycznia, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Z informacji jakie uzyskali wynikało, że do Polski przyjeżdżał tylko w dni wolne od pracy, a ukrywał się na terenie Niemiec. Natomiast 32-latek, został zatrzymany początkiem lutego w hotelu robotniczym na terenie województwa śląskiego.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali również poszukiwanego listami gończymi za przestępstwa o charakterze pedofilskim oraz kradzież. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko dwóch lat. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka w jego mieszkaniu w Warszawie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.