Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy może zgłosić zagrożenie występujące w miejscu jego zamieszkania. W ostatnim czasie jedna z takich informacji dotyczyła nielegalnego wyspiaka śmieci w miejscowości Niedźwiada. Czynności podjęte przez dzielnicowego doprowadziły do ustalenia osoby, która nielegalnie wyrzuciła śmieci.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala w prosty sposób poinformować policjantów o przypadkach łamania prawa. To właśnie dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji, policjanci już niejednokrotnie ustalili i ukarali sprawców wielu czynów, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Jednym z takich zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, była informacja o dzikim wysypisku śmieci, w miejscowości Niedźwiada. Zgłoszenie to zostało przydzielone do weryfikacji dzielnicowemu, który szybko ustalił sprawcę zaśmiecenia przydrożnego terenu. Jak się okazało, była to mieszkanka Glinika. Kobieta została ukarana mandatem karnym.