Ponad 1,5 promila alkoholu miał mieszkaniec powiatu leżajskiego jadący "zygzakiem" drogą wojewódzką nr 877.
Wczoraj około godz. 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy fiata, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący całą szerokością jezdni samochód zatrzymał się w miejscowości Albigowa.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz kierującego fiatem, który okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Z relacji świadków wynikało, że 56-latek jadący w kierunku Dynowa nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz na prawe pobocze. Gdy fiat zatrzymał się w Albigowej, zgłaszający wraz z innym uczestnikiem ruchu zabrali mężczyźnie kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

Wypadek w Starej Wsi. Pijana 23-latka potrąciła mężczyznę
Pijany kierujący stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości 56-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Na szczęście i tym razem znalazły się osoby, które nie były obojętne. Dzięki ich postawie być może nie doszło do tragedii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.